• 15. 05. 2017

  v Lukavici v lokalitě "u Kapličky" jsme na optickou metropolitní síť napojili další 4 rodinné domy.

 • 15. 05. 2017

  V Žamberku jsme nainstalovali datové trasy pro bytové domy v okolí náměstí generála Knopa, domu dětí Animo a prodejny svítidel Kandela. Konkrétně se jedná o domy v ul. Pionýrů 1073,4 dále ul. 17.listopadu 1070,71 dále ul. 28.října 1018,19 dále Divišova 1012, 1013, 1015 a Nádražní 433. Ve všech těchto bytových domech je samozřejmě k dispozici kromě datových služeb i digitální televize IPTV.

 • 03. 05. 2017

  Základní škola v Mladkově byla napojena na optickou metropolitní síť.

 • 27. 04. 2017

  Zprovoznili jsme optickou metropolitní síť v bytových domech v Mladkově č.p. 1, 14, 16, 20. Domy jsou součástí FTTH sítě v Mladkově, včetně kompletní nabídky IPTV.

 • 24. 03. 2017

  Městský kamerový systém v Letohradě byl rozšířen o v pořadí osmou kameru umístěnou u vchodu do parku, devátá kamera je nově v provozu u ZŠ Komenského. Obě nové kamery jsou napojeny na optickou metropolitní síť v Letohradě. Tento týden byly předány policii do provozu.

Anketa

Ponechat Žambereckého faráře, pana Kučeru ve farnosti Žamberk?


Ano99.55%

Ne0.45%

celkem hlasů: 886

Hlasovat


Metropolitní optické sítě

Výstavba optických metropolitních sítí se stala stěžejní činností naší společnosti. Díky této, neustále se rozrůstající síti, zvyšujeme kvalitu dodávaných služeb na naprosté maximum, které v tomto oboru v tuto chvíli existuje.

Služby optických metropolitních sítí jsou aktuálně dostupné v následujících lokalitách

 • Letohrad
 • Žamberk
 • Jablonné nad Orlicí
 • Lanškroun
 • Těchonín
 • Mladkov
 • Lichkov
 • Králíky
 • Červená Voda
 • Lukavice
 • Dlouhoňovice

V těchto lokalitách je dostupná kompletní nabídka TRIPLE PLAY – datové připojení + VoIP + digitální televize IPTV

Díky optické síti zvyšujeme kvalitu služeb i pro klienty, ke kterým je internetová přípojka řešena bezdrátovým spojem. Velké množství našich přístupových bodů pro bezdrátový internet je již napojeno do optické sítě. Takto zrealizované připojení je již zprovozněno například v obcích Verměřovice, Bystříčko.

Připojení firem

Připojení k internetu prostřednictvím optických vláken je ideálním řešením pro firmy, kterým jsme touto cestou schopni nabídnout maximální úroveň kvality a spolehlivosti služeb. Díky rozsahu naší metropolitní optické sítě můžeme firemní klientele nabídnou také propojení poboček, nebo výroben na úrovni L2 spojení.

Připojení domácností

Bytové domy

V bytových domech, kde je optická síť k dispozici je před vchodem každého bytu zakončeno optické vlákno. Při instalaci přípojky do bytu je toto vlákno napojeno a ukončeno v bytě na místě vyhovujícím klientovi.

Jednotná cena instalace optické přípojky v bytových domech je 1.089Kč s DPH.


Rodinné domy

Při instalaci optické přípojky v rodinných domech je zapotřebí přivést do domu z nejbližšího přípojného místa optické sítě ochrannou trubku, kterou je následně do domu dovedeno optické vlákno. Některé domy již mají přivedenou ochrannou trubku k domu, nebo na hranici pozemku. V takových případech se s klientem sjedná vhodný způsob dovedení ochranné trubky do domu.

Možnost napojení na optickou metropolitní síť je vhodné konzultovat již před zahájením stavby rodinného domu. Často je příprava optické přípojky v místě přípojek jiných inženýrských sítí a zavedení ochranné trubky do domu tak lze provést zároveň se zavedením dalších přípojek, čímž je možné ušetřit náklady za případné dodatečné zemní práce.

Základní cena instalace přípojky v rodinných domech je stanovena na 1.990Kč s DPH. Tato částka ale může být při vytváření nabídky připojení upravena o případné vícepráce, nebo o náklady spojené s individuálním technickým řešením dané přípojky.


Koncovým prvkem optické sítě na straně klienta je z pravidla optický převodník. V místě zakončení optického vlákna je tedy zapotřebí dostupnost elektrické zásuvky.

Tarify nabízené na optické metropolitní síti jsou označeny ASDLO (Alberon Symetrická Datová Linka Optická). Tyto tarify umožňují klientům stejnou rychlostí data přijímat i odesílat. Díky technologii optické sítě zde odpadá vliv sdílených rychlostí, jako tomu je u jiných typů připojení.

Dostupnost služby je nutné ověřit dle konkrétní adresy, využijte prosím poptávkový formulář, nebo kontaktujte naše techniky na emailové adrese optika@alberon.cz